Αrt Moments
![](https://www.deluxemagazine.gr/wp-content/uploads/2017/04/tango-1.jpg)
![](https://www.webstation.gr/fidel/wp-content/uploads/tango.jpg)
Στο νέο εμπορικό κέντρο Κύκλος, στο Νησί των Ανέμων, είδαμε την ατομική έκθεση της γλύπτριας Αγγέλω Χατζησωτηρίου-Riatsch, που θα διαρκέσει έως και το τέλος του Σεπτεμβρίου. Αντλώντας τις κυριότερες επιρροές της από την βελγίδα εκπρόσωπο του σουρεαλισμού Margitte δηλώνει πως το μότο της είναι « ότι υπάρχει γύρω μας μπορεί να μετατραπεί σε έργο τέχνης». Και συμπληρώνει πως, η γλυπτική της παραμένει πιστή στο στυλ της φυσικής της κατοικίας που είναι η Μύκονος. Εδώ τα γλυπτά γίνονται ένα με το περιβάλλον, τα χρώματα και την αρχιτεκτονική»