Pop-up stores για τον Dior
![](https://www.deluxemagazine.gr/wp-content/uploads/2017/04/jeffrey-dior-pop-up.jpeg-1024x683.jpg)
![](https://www.webstation.gr/fidel/wp-content/uploads/jeffrey-dior-pop-up.jpeg)
Για το ντεμπούτο της πρώτης συλλογής του Raf Simοns, o DIOR επιλέγει την στρατηγική των Pop-up stores και η αρχή ήδη έγινε με τα καταστήματα JEFFREY στο Μανχάταν. Σε έναν ειδικά διαμορφωμένο χώρο, το στιλ, το design, οι photos από εκθέσεις τα επιλεγμένα ρούχα, ακόμη και η μουσική του γνωστού Παριζιάνου DJ Michel Gaulbert δημιουργούν ένα μοντέρνο, interactive πλαίσιο προβολής της ανοιξιάτικης και καλοκαιρινής συλλογής του κλασικού Οίκου. Σειρά έχουν η Collette στο Παρίσι, το 10 Corso Como στο Μιλάνο καθώς και επώνυμες αλυσίδες καταστημάτων στο Πεκίνο, τη Σεούλ, το Χονγκ-Κόνγκ, το Λος Αντζελες. Όσο για τη Νέα Υόρκη ακολουθεί και άλλο Pop up store πολλών τετραγωνικών μέτρων για το μήνα Μάρτιο στα Βergdorf Goodman.
Ιωάννα Μαυρομάτη