Milano Moda
![](https://www.deluxemagazine.gr/wp-content/uploads/2017/04/3milanomoda-692x1024.jpg)
![](https://www.webstation.gr/fidel/wp-content/uploads/3milanomoda.jpg)
Η φινέτσα είναι λέξη ιταλική και κατά τη γνώμη μου καθαρά μιλανέζικη. Είναι ίσως πιο μιλανέζικη και από τη γνωστή συνταγή με μπεσαμέλ για πουλερικά. Το Μιλάνο είναι η πιο κοντινή μας πρωτεύουσα της μόδας και του στυλ, με μεσογειακό ταμπεραμέντο και αρμονία στην αισθητική. Εκεί διοργανώνεται και φέτος η Εβδομάδα Μόδας για τις προσεχείς τάσεις του επόμενου Φθινοπώρου/Χειμώνα.
Μάνος Βενιέρης
MilanoModa, 17 Ιανουαρίου έως 6 Φεβρουαρίου 2011, Μιλάνο