«Captain’s Dinner» στον Ναυτικό Όμιλο Ελλάδος από τον Lifeline Hellas!
![](https://www.deluxemagazine.gr/wp-content/uploads/2019/10/262847-1024x713.jpg)
Δήμητρα Θεοχάρη, Αλεξία Στέλλα Μάντζαρη, Πριγκίπισσα Αικατερίνη, Χάρης Θεοχάρης, Πρίγκιπας Αλέξανδρος, Έμη Τρικάρδου
Ο ανθρωπιστικός οργανισμός Lifeline Hellas του οποίου ιδρύτρια είναι η Πριγκίπισσα Αικατερίνη πραγματοποίησε φιλανθρωπικό δείπνο με θέμα «Captain’s Dinner» την Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου στον Ναυτικό Όμιλο Ελλάδος.
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε υπό την αιγίδα και την παρουσία των ΑΒΥ Πρίγκιπα Αλέξανδρου και Πριγκίπισσας Αικατερίνης της Σερβίας με σκοπό την στήριξη των κρατικών νοσοκομείων της Ελλάδος.
![](https://www.deluxemagazine.gr/wp-content/uploads/2019/10/262852-1024x849.jpg)
Ελένη Βαχάρη, Ντάνα Στασινού, Νίκος Καραγκιαούρης
Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσίαση της η Πρέσβυς Καλής Θελήσεως της Unesco Κυρία Μαριάννα Β. Βαρδινογιάννη. Επίσης παρόντες ήταν o Υπουργός Τουρισμού κος Χάρης Θεοχάρης με την σύζυγο του, ο Πρέσβης κος Τάσος Κριεκούκης εκπροσωπώντας τον Δήμαρχο Αθηναίων, ο Πρέσβυς κος Διονύσης Κοδέλλας με την σύζυγό του, η Αντιπεριφερειάρχης Νήσων κα Βάσω Θεοδωρακοπούλου Μπόγρη εκπροσωπώντας τον Περιφερειάρχη Αττικής και η Αντιπεριφερειάρχης Βορείου Τομέα κα Λουκία Κεφαλογιάννη.
![](https://www.deluxemagazine.gr/wp-content/uploads/2019/10/262835-661x1024.jpg)
Άλκηστις Πρίνου, Έμη Τρίκαρδου
Ο Πρίγκιπας Αλέξανδρος καλωσόρισε τους παρευρισκομένους και τους ευχαρίστησε για την υποστήριξη τους στο Lifeline Hellas και στο σημαντικό έργο που πραγματοποιεί για την Ελλάδα. Ο Πρόεδρος Δρ. Ζήσης Μπουκουβάλας ευχαρίστησε την χρυσή χορηγό Αλεξία Στέλλα Μάντζαρη και τους υπόλοιπους χορηγούς, τους φίλους και το Διοικητικό Συμβούλιο και αναφέρθηκε στο σπουδαίο φιλανθρωπικό έργο που προσφέρει η Πριγκίπισσα Αικατερίνη μέσω του Lifeline Hellas τα τελευταία 20 χρόνια.
![](https://www.deluxemagazine.gr/wp-content/uploads/2019/10/262843-1024x813.jpg)
Δρ. Γιώργος Παπαβασιλείου, Γέλη Αγγελοπούλου, Δρ. Φώφη Καμποσιώρα
Στην ομιλία της η Πριγκίπισσα Αικατερίνη αναφέρθηκε στην αξία της αγάπης και συγκίνησε τους παρευρισκομένους με την αναφορά της στην αξία της φιλανθρωπίας τονίζοντας ότι ο σκοπός της ζωής είναι να δίνουμε στους συνανθρώπους μας που έχουν ανάγκη. Οι παρευρισκόμενοι απήλαυσαν την μοναδική διακόσμηση της κας Έμης Τρικάρδου με την εταιρεία της Artemide.
![](https://www.deluxemagazine.gr/wp-content/uploads/2019/10/262860.jpg)
Κατερίνα Γιατζόγλου, Βίκυ Χατζηβασιλείου, Άλκηστις Πρίνου
Επίσης έλαβαν υπέροχα δώρα από τα Zealots of Nature. H TEREZA με το LIVE SHOW της μάγεψαν τους παρευρισκομένους με τις ερμηνείες τους. Την εκδήλωση παρουσίασε η δημοσιογράφος Βίκυ Χατζηβασιλείου.
![](https://www.deluxemagazine.gr/wp-content/uploads/2019/10/262846-727x1024.jpg)
Αγγελική Αγγελίδη, Έμη Λιβανίου, Όλγα Καραβερβέρη
Χορηγοί της εκδήλωσης ήταν οι εταιρείες AS Marine, Medical Anti-Aging Center, Artemide, Dogkas, Beat be spoke events & services, Βίκος Φυσικό Μεταλλικό Νερό, Metaxa, Zealots of Nature.
Ανάμεσα στους παρευρισκομένους ήταν ο γιος της Πριγκίπισσας Αικατερίνης, David Andrews μαζί με τη σύζυγο του Δρ. Άντζι Μαργαρίτη Andrews, η αδελφή της Πριγκίπισσας κα Μπέττυ Ρουμελιώτη, τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου: η Δρ. Άλκηστις Πρίνου Μπουκουβάλα, η κα Φλερ Ποταμιάνου, ο κος Γιάννης Σαχίνης, η Δρ. Φώφη Καμποσιώρα, η Δρ. Πεσκέση, η κα Έρση Τσακίρογλου, η κα Νάσια Παπαμανώλη, η κα Ρόη Κωνσταντά καθώς και ο επίτιμος Πρόεδρος του σωματείου κος Ιωάννης Τρίκαρδος με την σύζυγο του Έμη.
![](https://www.deluxemagazine.gr/wp-content/uploads/2019/10/262850-1024x702.jpg)
Χάρης Τσιμογιάννης, Ειρήνη Νταϊφά
Επίσης, παρευρέθησαν ο κος Πάνος Ηλιόπουλος, ο κος Ανδρέας Ποταμιάνος, ο κος Νίκος Ευθυμίου τέως Πρόεδρος Εφοπλιστών, ο κος Δημήτρης Εμμανουηλίδης με την σύζυγο του, ο κος Γιώργος Τσακίρογλου, η κα Φρίντα Τσακίρογλου, η κα Λίλα Εμπειρίκου, ο κος και η κα Γιάννη Πατινιώτη, ο κος και η κα Στέλιου Αγγελίδη, η Δρ. Χρυσάνθη Ρουτζούνη με τον γιο της Λευτέρη, ο κος και η κα Στέλιου Λάβδα, η κα Ειρήνη Νταϊφά, η κα Ξένια Παπασταύρου, η κα Ειρήνη Βασιλοπούλου, η κα Ιωάννα Ηλιάδη, ο Δρ. Άρης Νταμάγκας, η κα Κατερίνα Γιατζόγλου, ο κος Νικόλας Μαρματσούρης και η κα Ειρήνη Νοτιά, η κα Ελένη Βαχάρη, ο Δρ. Σπύρος Λαζάρου και η κα Μαργαρίτα Λαζάρου, η κα Ρία Πρίνου, ο κος και η κα Ευγένιου Πιέρρη, η κα Όλγα Καραβερβέρη και πολλοί άλλοι.
![](https://www.deluxemagazine.gr/wp-content/uploads/2019/10/262858-1024x730.jpg)
Γιάννης και Αγνή Μαρμαρίδη
![](https://www.deluxemagazine.gr/wp-content/uploads/2019/10/262845-683x1024.jpg)
Ρία Πρίνου, Δέσποινα Πορτοκάλη
![](https://www.deluxemagazine.gr/wp-content/uploads/2019/10/262856-1024x683.jpg)
Πάνος Αλεξόπουλος, Νίκος Ευθυμίου, Γιάννης Σαχίνης