Taste the Fashion | The 5th Element
![](https://www.deluxemagazine.gr/wp-content/uploads/2017/10/234647-1024x683.jpg)
Για πέμπτη χρονιά πραγματοποιήθηκε με απόλυτη επιτυχία στο Hilton Αθηνών το πρωτοποριακό fashion & gourmet δείπνο «Taste the Fashion The 5th Element», με μεγάλο χορηγό την FYFFES, χορηγούς την Coca-Cola Τρία Έψιλον, το Diners Club και την IWC Schaffhausen και με σκοπό τη στήριξη του έργου του «ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ».
Γιορτάζοντας 5 χρόνια δημιουργίας και προσφοράς το Taste the Fashion ονομάστηκε φέτος «The 5th Element» προτείνοντας ως 5ο στοιχείο της φύσης την ανθρώπινη δημιουργικότητα, επιστράτευσε τα 4 στοιχεία της φύσης σε όλα τα επίπεδα και εμπιστεύτηκε τους ταλαντούχους συντελεστές της για να τα απογειώσουν. Επιπλέον, η φετινή διοργάνωση έστρεψε το βλέμμα της αποκλειστικά στην Ελλάδα και στους Έλληνες δημιουργούς που ακολουθούν σταθερά ανοδική πορεία στην Ελλάδα αλλά και το εξωτερικό, ξεδιπλώνοντας ασταμάτητα τις ικανότητες και το ταλέντο τους. Ο Χριστόφορος Πέσκιας του Balthazar και του Different & Different, ο Στέλιος Παρλιάρος των Sweet Alchemy και o Κώστας Αθανασίου του Hilton Aθηνών εμπνεύστηκαν φέτος από τις θεματικές συλλογές 3 πρωτοπόρων Ελλήνων σχεδιαστών, του Σωτήρη Γεωργίου, του Στέλιου Κουδουνάρη και του Δημήτρη Πέτρου, που παρουσιάστηκαν με ιδιαίτερα εντυπωσιακό και θεατρικό τρόπο υπό την στυλιστική και σκηνοθετική καθοδήγηση του fashion editor Μιχάλη Πάντου.
![](https://deluxemagazine.gr/wp-content/uploads/2017/10/234597-393x600.jpg)
Μαριάννα Σμπώκου, Χαρά Καίσαρη
![](https://deluxemagazine.gr/wp-content/uploads/2017/10/Χάρης-Ντάβλας_Έλενα-Δεδούση-600x400.jpg)
Χάρης Ντάβλας, Έλενα Δεδούση